كدخبر: ۳۵۶۱
تاريخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۱:۳۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
جان کری:
تحریم‌ها علیه ایران به‌صورت مرحله‌ای تعلیق خواهند شد
ری در مصاحبه با شبکه ای‌بی‌سی آمریکا گفت نسخه آمریکایی توافق ایران معتبر و دقیق است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا گفت برای آنکه میزان اورانیوم غنی شده ایران به 300 کیلوگرم کاهش یابد ایران می‌تواند میزان اضافی را در بازار آزاد به فروش رساند یا آنکه به ترقیق آن بپردازد.

روز گذشته نیز کری در مصاحبه با شبکه ای‌بی‌سی آمریکا گفت نسخه آمریکایی توافق ایران معتبر و دقیق است.

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سؤال خبرنگار ای‌بی‌سی مبنی بر اینکه آیا توافقی در خصوص اینکه تحریم‌ها چه‌زمانی لغو خواهد شد، وجود دارد، گفت: واقعیت‌هایی که پارامترها بر اساس آن پایه گذاری شده است، واقعی هستند. روز گذشته روسها بیانیه‌ای را منتشر کردند که اعلام کرد، فکت شیت یا واقعیت‌هایی که از سوی آمریکا اعلام شده، اطلاعاتی دقیق و قابل اعتماد است.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها علیه ایران به‌صورت مرحله‌ای تعلیق خواهند شد، گفت: من پای تمام واقعیت‌هایی که گفته‌ام خواهم ایستاد.

جان کری در ادامه گفت: تهران در زمانی که توافقنامه موقت هسته‌ای نیز در سال 2013 میلادی حاصل شد، تفاسیر مختلفی را از آن توافق ارائه کرد، ولی زمانی که نوبت به اجرای توافقنامه رسید، توافقنامه‌ای که اجرا شد، توافقنامه‌ای بود که ما بیان کرده بودیم. تا آنجا که به ایران مربوط است ایران به تمام ملزومات توافق پایبند بوده است.

کری در ادامه اظهار داشت: "به‌منظور دستیابی به یک توافق کامل، مذاکره کنندگان باید برخی زمینه‌ها را که هنوز به‌روشنی حل و فصل نشده، به پایان برسانند". البته وزیر خارجه آمریکا به این زمینه‌ها اشاره‌ای نکرده است.

نظرات کاربران:
نام:
ايميل:
* نظر: